16 września 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne ,,TELEFONY". fot.Policja.pl

  • Akcja ,,TELEFONY" jest pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL

  • Głównym celem akcji jest egzekwowanie od kierowców przestrzegania zakazu korzystania z telefonu podczas jazdy.

  • Podobne akcje w dniu jutrzejszym będą prowadzone prawie we wszystkich krajach UE


Każdy kierowca powinien wiedzieć, że korzystanie z telefonu podczas jazdy nie wróży niczego dobrego. Odwrócenie uwagi od drogi na kilka sekund może być tragiczne w skutkach. Telefon to skuteczny rozpraszacz kierowcy.

Zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku dotyczy wszystkich kierujących pojazdami w tym także rowerzystów. Wiele osób myli pojęcie korzystanie z telefonu z rozmową. Pisanie wiadomości, przeglądanie internetu czy choćby przeglądanie zdjęć - tego robić podczas jazdy kierowcy nie wolno. Zestaw słuchawkowy jest sporo tańszy od najniższego możliwego mandatu. Poza tym jest także bezpieczny.
Działania Policji będą wspierane emisją na ekranach  firmy Screen Network S.A. spotu skierowanego do kierujących pojazdami pn. „Nie używaj telefonu w trakcie jazdy”. - podaje w komunikacje KGP.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0