,,Korytarz życia” jest tylko i wyłącznie dla pojazdów uprzywilejowanych!

14 października 2018 roku na trasie Szczawnica – Krościenko nad Dunajcem kierowca Maserati wykorzystał korytarz życia aby ominąć korek. Jechał za karetką pogotowia jadącą na sygnale.

Kierujący Maserati, 46-latek jadąc za pojazdem uprzywilejowanym stwarzał poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Niektórzy kierowcy po przejeździe pogotowia ratunkowego w momencie kiedy chcieli włączyć się do ruchu zmuszeni byli hamować aby uniknąć zderzenia z niepoważnym kierującym. Ten nie zareagował nawet gdy kierowca ambulansu zwrócił mu uwagę.

Kierujący popełnił wiele wykroczeń m.in.:

  • naruszył obowiązek jazdy blisko prawej krawędzi jezdni,
  • wyprzedzał na skrzyżowaniu,
  • wyprzedzał pojazd uprzywilejowany w obszarze zabudowanym,
  • cofał na moście,
  • zajmował więcej niż jeden pas ruchu,
  • nie zastosował się do znaku C-9,
  • nie zastosował się do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego,
  • spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

46-latek z powiatu nowotarskiego dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres ośmiu miesięcy. Ponadto kierujący Maserati został ukarany grzywną w wysokości 1500zł plus koszty postępowania sądowego.

  • Jazda korytarzem ratunkowym to problem powszechnie znany na naszych drogach i dość popularny. Kierowcy bardzo często w takich sytuacjach stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym próbując ominąć korek za wszelką cenę.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.