14 października 2018 roku na trasie Szczawnica - Krościenko nad Dunajcem kierowca Maserati wykorzystał korytarz życia aby ominąć korek. Jechał za karetką pogotowia jadącą na sygnale.
Kierujący Maserati, 46-latek jadąc za pojazdem uprzywilejowanym stwarzał poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Niektórzy kierowcy po przejeździe pogotowia ratunkowego w momencie kiedy chcieli włączyć się do ruchu zmuszeni byli hamować aby uniknąć zderzenia z niepoważnym kierującym. Ten nie zareagował nawet gdy kierowca ambulansu zwrócił mu uwagę.

Kierujący popełnił wiele wykroczeń m.in.:

  • naruszył obowiązek jazdy blisko prawej krawędzi jezdni,

  • wyprzedzał na skrzyżowaniu,

  • wyprzedzał pojazd uprzywilejowany w obszarze zabudowanym,

  • cofał na moście,

  • zajmował więcej niż jeden pas ruchu,

  • nie zastosował się do znaku C-9,

  • nie zastosował się do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego,

  • spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


46-latek z powiatu nowotarskiego dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres ośmiu miesięcy. Ponadto kierujący Maserati został ukarany grzywną w wysokości 1500zł plus koszty postępowania sądowego.

  • Jazda korytarzem ratunkowym to problem powszechnie znany na naszych drogach i dość popularny. Kierowcy bardzo często w takich sytuacjach stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym próbując ominąć korek za wszelką cenę.


Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0