Kontrole autokarów w stolicy

autokar

Policjanci ze stołecznej drogówki zorganizowali na parkingu przed „Torwarem” punkt kontrolny, w którym od 31. maja 2010r. będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów i trzeźwość prowadzących je kierowców.

Kontrole będą odbywać się na parkingu przy ul. Łazienkowskiej od godz. 5.30 do 9.30. Policja przypomina właścicielom autokarów, że warto przed planowanym wyjazdem dokonać przeglądu pojazdów w stacjach kontroli, niezależnie od posiadanych badań technicznych. To pozwoli na uniknięcie sytuacji, w której w ostatniej chwili przed odjazdem przewoźnik musi szukać zastępczego pojazdu. Stałym punktem kontroli jest także badanie trzeźwości. Niestety zdarzają się przypadki, kiedy nieodpowiedzialni kierowcy wsiadają za kierownicę i do tego przewożą pasażerów narażając ich na niebezpieczeństwo. Na szczęście w większości przypadków zarówno pojazdy, jak i sami kierowcy są dobrze przygotowani do podróży. Zdarza się, że w przypadku małych usterek, takich jak chociażby wymiana przepalonej żarówki, są one usuwane na poczekaniu i już po chwili autokar może ruszać w drogę.
Zgłoszenia w sprawie kontroli autokarów są przyjmowane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pod numerami telefonów: 022 603 77 55 (całodobowo), 022 603 77 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16).

3 komentarze do “Kontrole autokarów w stolicy”

  1. Pingback: secret cookies x kush mints

  2. Pingback: angka togel hari ini

  3. Pingback: official site

Dodaj komentarz