Kontrola z ukrycia

Policja do patrolowania bardzo często wykorzystuje drony. Są łatwe w obsłudze i jak pokazują statystyki również niezawodne podczas kontroli.

Sterujących dronami policjantów bardzo często można spotkać niedaleko niebezpiecznych skrzyżowań. Popularnymi miejscami są także przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze kontrolują w ten sposób czy kierowcy stosują się do znaku “STOP” oraz czy respektują zatrzymanie na czerwonym świetle. Drony sprawdzają się również podczas kontroli prawidłowości wykonywania manewru wyprzedzania pojazdów. Z “podniebnej kamery” widać też czy kierujący używa telefonu w trakcie jazdy. Ostatnio policja odkryła nowe zastosowanie dla tych urządzeń. Przy ich pomocy weryfikuje czy kierowcy ciężarówek zadbali o bezpieczeństwo innych użytkowników dróg i usunęli pokrywy śnieżne ze swoich pojazdów.