Kontrola trzeźwości na autostradzie? Tego należy się spodziewać

Nie tylko drogi lokalne i ,,wyjazdówki” z większych miast. Kontroli trzeźwości należy spodziewać się wszędzie, nawet przy bramkach autostradowych. fot. lubuska.policja.gov.pl

Autostrada A2 to główna trasa łącząca wschód i zachód Polski. Poza zwykłymi więc przejazdami aut osobowych droga ta jest uczęszczana także przez ruch tranzytowy. Zbyt wysoka prędkość, jazda pod wpływem używek i świadomość kierowców, że tutaj nigdy nie będzie Policji muszą przejść do historii.

Wczoraj, tj. 25 marzec 2019 roku Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego kontrolowali trzeźwość kierowców na bramkach placu poboru opłat Tarnawa.

Kilkunastu funkcjonariuszy z alkomatami wkroczyło do akcji tuż po godzinie 10. Kilkusekundowe badanie stanu trzeźwości nie wpłynęło negatywnie na kierowców, a wręcz przeciwnie. Wielu z nich twierdziło, że w trosce o bezpieczeństwo wszystkich, takich kontroli powinno być więcej.

  • Podczas kontroli Policjanci zatrzymali 49-latka, który posiadał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że wysoka prędkość w połączeniu z alkoholem nie wróży niczego dobrego.

Kontroli poddano ponad dwa tysiące kierowców. Poza tym jednym przypadkiem nie było żadnych innych uchybień także odnośnie tego jak przewożone były dzieci w fotelikach samochodowych. Czyżbyśmy byli bardziej rozważni jeżdżąc drogami szybkiego ruchu?

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.