Nie tylko drogi lokalne i ,,wyjazdówki" z większych miast. Kontroli trzeźwości należy spodziewać się wszędzie, nawet przy bramkach autostradowych. fot. lubuska.policja.gov.pl
Autostrada A2 to główna trasa łącząca wschód i zachód Polski. Poza zwykłymi więc przejazdami aut osobowych droga ta jest uczęszczana także przez ruch tranzytowy. Zbyt wysoka prędkość, jazda pod wpływem używek i świadomość kierowców, że tutaj nigdy nie będzie Policji muszą przejść do historii.

Wczoraj, tj. 25 marzec 2019 roku Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego kontrolowali trzeźwość kierowców na bramkach placu poboru opłat Tarnawa.

Kilkunastu funkcjonariuszy z alkomatami wkroczyło do akcji tuż po godzinie 10. Kilkusekundowe badanie stanu trzeźwości nie wpłynęło negatywnie na kierowców, a wręcz przeciwnie. Wielu z nich twierdziło, że w trosce o bezpieczeństwo wszystkich, takich kontroli powinno być więcej.

  • Podczas kontroli Policjanci zatrzymali 49-latka, który posiadał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że wysoka prędkość w połączeniu z alkoholem nie wróży niczego dobrego.


Kontroli poddano ponad dwa tysiące kierowców. Poza tym jednym przypadkiem nie było żadnych innych uchybień także odnośnie tego jak przewożone były dzieci w fotelikach samochodowych. Czyżbyśmy byli bardziej rozważni jeżdżąc drogami szybkiego ruchu?

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0