Kontrola teorii podczas praktyki

Piotr Drużdż, właściciel OSK Expert z Jastrzębia Zdroju zdecydowania zachęca kursantów i instruktorów do korzystania z możliwości bieżącej weryfikacji stanu i przyrostu wiedzy kursantów w systemie testów Progress Check będących integralną częścią Prawko.pl.

„Zachęcam nawet do kontrolnego wykonywania testów podczas zajęć praktycznej nauki jazdy, np. tuż przed lub po zakończeniu zajęć, albo w trakcie krótkiej przerwy, np. na placu manewrowym”.

Kursanci bardzo pozytywnie reagują na propozycję rozwiązania testu, chcę wręcz pochwalić się uzyskanym wynikiem. Zdarza się, że instruktorzy otrzymują zdjęcie zrzutu ekranu po uzyskaniu 100% wyniku testu. Kursanci są z tego dumni i po prostu chcą się pochwalić, chcą być dostrzeżeni. Zdaniem właściciela OSK Expert świadczy to bardzo pozytywnie o emocjonalnym zaangażowaniu kursanta w proces nabywania wiedzy i umiejętności.

Nie bez znaczenia jest fakt, że kursanci znają środowisko testów, są przyzwyczajeni do tego systemu weryfikowania wiedzy, ponieważ od szkoły podstawowej w polskim systemie edukacji egzaminy mają charakter testów.