Kontrola motywuje

  • W programie Porozmawiajmy o Branży zastanawialiśmy się w jaki sposób stałe monitorowanie postępu kursanta może wpłynąć na wyniki nauczania oraz jakość pracy w całym ośrodku szkolenia kierowców
  • Gościem programu był Tomasz Sas, OSK Plan z `Grodziska Mazowieckiego.

„Jeśli kursant otrzymuje informację, że będzie kontrolowany to wiadomo – będzie się bardziej starał. Ja sam, mniej więcej raz w tygodniu staram się zajrzeć do systemu. Zawsze powtarzam kursantom, że po przerobieniu materiału powinni usiąść i wykonać test”.

Właściciel OSK Plan z Grodziska Mazowieckiego namawia każdego kursanta do wykonania kilku testów w domu, na spokojnie. I dzięki narzędziu Progress Check jest w stanie sprawdzić, jak radzą sobie kandydaci na kierowców.

„Mówię kursantom: nie patrz na zegar, nie patrz ile punktów udało ci się zdobyć. Jeśli czegoś nie wiesz, daj mi znać, będziemy pracować razem. Systematyczność i jeszcze raz systematyczność”.

Zgodnie z ideą nauczania hybrydowego, Tomasz Sas namawia kursantów do szerokiego korzystania z narzędzi online i wykorzystania możliwości pracy w Internecie. Jednocześnie podkreśla znaczenie bezpośredniego kontaktu kursanta i wykładowcy, nauki z podręcznika, a także nawet założenia zeszytu, w którym kursant robi notatki, zapisuje komentarze i odpowiedzi na pytania.