Koniec z jazdą na dopalaczu

alkohol + kluczyki do samochodu

Będą zmiany w prawie, które pozwolą policjantom sprawdzać, czy kierowcy nie prowadzą po dopalaczach – deklaruje w rozmowie z RMF FM minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Obecnie – ci, którzy po dopalaczach siadają za kółkiem – są praktycznie bezkarni. Policjanci nie mają jak sprawdzić, czy kierowcy są pod wpływem substancji odurzających. Zapis o kontroli kierowców ma być dodany do już przygotowanych przepisów zabraniających reklamy dopalaczy. Jeszcze w tym tygodniu Krzysztof Kwiatkowski ma na ten temat rozmawiać z policjantami. Idea jest taka, by kontrole objęły wszystkich kierowców.

– Te przepisy, które obecnie obowiązują trzeba absolutnie uzupełnić w zakresie możliwości przeprowadzania obowiązkowego badania na obecność tego typu substancji w organizmie kierowcy” – powiedział Krzysztof Kwiatkowski. To, jak będzie dokładnie brzmiał prawniczy zapis, ma się wyklarować po spotkaniach z policją. Niestety, jak w przypadku wszystkich przepisów o dopalaczach, można się spodziewać, że właśnie napisanie odpowiedniej i precyzyjnej formułki będzie największym problemem.

źródło: Interia

 

2 komentarze do “Koniec z jazdą na dopalaczu”

  1. Pingback: MLB

  2. Pingback: daftar togel hari ini

Dodaj komentarz