Koniec z hulaniem?

HULAJNOGA

Po chodniku nie szybciej niż 8 km/h, a docelowo jedynie po ścieżce rowerowej – propozycje regulacji dotyczących korzystania
z elektrycznych hulajnóg przedstawiło Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zgodnie z planem ustawodawcy, hulajnogą z napędem elektrycznym będzie można podróżować jedynie po ścieżkach rowerowych. Prędkość maksymalna ma być ograniczona do 25 km/h. W przypadku, gdy nie ma ścieżki, użytkownik hulajnogi będzie mógł poruszać się ulicą z prędkością maksymalną dwudziestu kilometrów na godzinę. Jeżeli nie będzie możliwa jazda ścieżką ani ulicą, będzie można jechać po chodniku. Tu jednak prędkością maksymalną będzie 8 km/h a pieszy będzie miał zawsze pierwszeństwo. Według informacji dziennika „Gazety Prawnej” nowe przepisy mogą zostać wdrożone jesienią.