Koniec handlu częściami samochodowymi bez homologacji?

stacja kontroli pojazdów

Ministerstwo transportu chce znowelizować artykuł. 68 kodeksu drogowego, z którego wynika, że sprawdzanie pojazdu pod kątem bezpieczeństwa nie jest potrzebne, gdy importuje się jedną sztukę rocznie. Gdyby zmiana weszła w życie, nawet sprowadzenie pojedynczego auta będzie wymagało homologacji – donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Dziennik informuje, że ministerstwo chce, żeby jednostkowa homologacja ukróciła proceder przerabiania samochodów, które miały homologacje, ale utraciły ją z powodu zmian konstrukcyjnych dokonanych w warsztatach. Są to np. małe busy przerobione z aut dostawczych. Często pochodzą z Chin.

Nowelizacja zakłada także wprowadzenie zakazu handlu części bez homologacji. Teraz nie można ich tylko montować. Kontrolą ma się zajmować inspekcja handlowa. 

1 komentarz do “Koniec handlu częściami samochodowymi bez homologacji?”

  1. Pingback: yamaha bikes

Dodaj komentarz