Konferencja ADR – zapraszamy

ADR

Dwudniowe seminarium odbędzie się w dniach 22-23 września w Tęgoborzu pod Nowym Sączem.

Tytuł tegorocznego spotkania brzmi „Kiedy transport i magazynowanie gazu płynnego, paliw lotniczych, materiałów promieniotwórczych staje się bezpieczne? ADR 2011 w praktyce”. Seminarium będzie ono okazją do spotkania się profesjonalistów zajmujących się drogowym przewozem towarów niebezpiecznych oraz współdziałaniem w postępowaniu w sytuacjach awaryjnych ze służbami ratowniczymi.

Dla osób, które są zainteresowane podejmowaną tematyką i pragną pogłębienia wiedzy z zakresu przewozów ADR, będzie okazją do dyskusji nad zapisami przepisów Umowy ADR w wersji 2011 wspólnie z przedstawicielami ITD, Straży Granicznej i Departamentu Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego.

Seminarium skierowane jest do doradców do spraw bezpieczeństwa w zakresie transportu towarów niebezpiecznych (DGSA), Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, jednostek ratownictwa chemicznego oraz jednostek Wojska Polskiego, przedstawicieli firm produkujących i magazynujących towary niebezpieczne, firm transportowych i spedycyjnych, oraz przedstawicieli ośrodków szkolących kierowców w zakresie ADR, a także pracowników administracji publicznej oraz centrum zarządzania kryzysowego.

Oprócz teoretycznych wykładów, które będą miały miejsce w pierwszym dniu Seminarium, pragniemy Państwu zademonstrować pokazy, które odbędą się w drugim dniu Seminarium na terenie firmy „Litwiński T.S.B.” w sąsiedztwie hotelu w Tęgoborzy. Będą, Państwo mieć okazję obejrzeć zachowanie się zbiornika z gazem płynnym LPG narażonym na działanie ciepła oraz zasady postępowania ratowników w sytuacjach związanych z materiałami klasy 7. Prezentowane będzie wyposażenie jednostek chemicznych PSP oraz będziemy mogli uczestniczyć w symulacji kontroli przeprowadzonej przez Funkcjonariuszy Podkarpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Informacji na temat Seminarium udziela Zofia Balcer-Stoch – główny specjalista w Departamencie Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie (tel.: 12-630-33-77 lub 609-488-575, e-mail: [email protected]).

Szczegółowy Program oraz Karta Zgłoszenia znajdują się poniżej.

 

2 komentarze do “Konferencja ADR – zapraszamy”

  1. Pingback: bio ethanol burner

  2. Pingback: Bauc

Dodaj komentarz