Konferencja ADR – relacja

Dwudniowe seminarium odbyło się w dniach 22-23 września w Tęgoborzu pod Nowym Sączem.

Temat tegorocznego spotkania brzmiał „Kiedy transport i magazynowanie gazu płynnego, paliw lotniczych, materiałów promieniotwórczych staje się bezpieczne? ADR 2011 w praktyce”. Seminarium było okazją do spotkania się profesjonalistów zajmujących się drogowym przewozem towarów niebezpiecznych oraz współdziałaniem w postępowaniu w sytuacjach awaryjnych ze służbami ratowniczymi. Do Tęgoborza przyjechali doradcy do spraw bezpieczeństwa w zakresie transportu towarów niebezpiecznych (DGSA), przedstawiciele Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, jednostek ratownictwa chemicznego oraz jednostek Wojska Polskiego, przedstawiciele firm produkujących i magazynujących towary niebezpieczne, firm transportowych i spedycyjnych, oraz przedstawiciele ośrodków szkolących kierowców w zakresie ADR, a także pracownicy administracji publicznej oraz centrum zarządzania kryzysowego.

Podczas seminarium można było zapoznać się z wydanym niedawno najnowszym podręcznikiem „Kurs ADR 2011-2013” oraz spójnym z nim Vademecum Wykładowcy SPS ADR 2.0, polecanymi przez Stowarzyszenie KIEROWCA.PL. Można było także spotkać się z autorem materiałów dydaktycznych – Norbertem Świderkiem – wieloletnim praktykiem w szkoleniu kierowców i ekspertem ds. transportu towarów niebezpiecznych.

red.

4 komentarze do “Konferencja ADR – relacja”

  1. Pingback: บริการรถเฮี๊ยบตลอด 24 ชม.

  2. Pingback: pewdiepie best moments

  3. Pingback: this

  4. Pingback: Get More Info

Dodaj komentarz