• Do zdarzenia doszło wczoraj, 28.10.2019 na ul. Św. Jana w Katowicach około godziny 13:30
  • 77-letni mężczyzna jadąc elektryczną hulajnogą zderzył się z tramwajem
  • Starszy mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony karetką pogotowia do szpitala
  • 55-letni motorniczy był trzeźwy
Póki co elektryczne hulajnogi nie spełniają żadnej kategorii pojazdu. Potrafią się rozpędzić nawet do prędkości ponad 30km/h, ale w świetle prawa użytkownik e-hulajnogi traktowany jest jako pieszy. Użytkownicy powinny sobie z tego zdawać sprawę, dlatego ich obowiązkiem jest poruszać się po chodniku, drogą dla pieszych lub w przypadku ich braku - korzystać z pobocza.

Niestety użytkownik elektrycznej hulajnogi na chodniku nie wróży niczego dobrego, a już tym bardziej poprawie brd. Pozostaje mieć zatem nadzieję, że trwające prace legislacyjne, które w niedługim czasie obejmą użytkowników hulajnóg elektrycznych nowymi rozwiązaniami prawnymi zakończą się jak najszybciej.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0