Kolejny nielegalny wyścig Polaków na Słowacji?

Tragedia, która wydarzyła się na Słowacji kilka miesięcy temu nie zniechęca piratów drogowych z Polski do zaprzestania wyścigów na publicznych, słowackich drogach. fot. Słowacka Policja

Pod koniec marca bieżącego roku na terenie Słowacji tamtejsza policja ukarała kolejnych kierowców z Polski. Przemieszczali się oni autami marki Audi bez zamontowanych tablic rejestracyjnych.

Przypadkowy kierowca, który jechał w przeciwną stronę dostrzegł trzy auta bez tablic rejestracyjnych. Powiadomił Policję, która bardzo szybko zatrzymała podejrzanych.

  • Kierowcy z Polski zdjęli tablice ponieważ chcieli uniknąć mandatów z fotoradarów. Dostali jednak mandaty za brak tablic rejestracyjnych.

Dopóki niektórych kierowców wypadek nie dotknie osobiście dopóty żaden apel o bezpieczną, rozsądną jazdę zgodną z przepisami nie dotrze. Wtedy jest już jednak za późno.

Kolejni piraci złapani, a przecież nie tak dawno, we wrześniu ubiegłego roku doszło na Słowackiej drodze do tragicznego wypadku z udziałem kierowców – piratów drogowych z Polski. Wypadek został nagłośniony dzięki nagraniom z kamer przypadkowych kierowców. Trzy auta (Porsche Cayenne, Ferrari 458 Italia oraz Mercedes AMG C43 Coupe) wyprzedzały ,,gęsiego” ciąg pojazdów nie zważając na niebezpieczeństwo jakie stwarzają. W pewnym momencie kierowca Ferrari gwałtownie zahamował przed nadjeżdżająca z przeciwka Skodą. Jadący za nim kierowca Porsche nie wyhamował. Porsche uderzyło w Ferrari, a potem czołowo w Skodę. W wyniku wypadku na miejscu zginął kierowca Skody.

Dopiero 25 marca 2019 roku, a więc zaledwie 5 dni wcześniej niż Policja zatrzymała kierowców Audi, z aresztu za kaucją wyszedł kierowca Mercedesa, który brał udział we wrześniowym wypadku. 3 kwietnia wyszedł z aresztu kierowca Ferrari. Do dnia dzisiejszego w areszcie pozostaje kierowca Porsche, czyli sprawca wrześniowego wypadku.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.