Kolejna edycja kursów jazdy na autostradzie

Tym razem inicjatywa Autostrady Wielkopolskiej organizowana w imię bezpieczeństwa użytkowników dróg z podwyższonym limitem dopuszczalnej prędkości będzie miała zasięg ogólnopolski. 

Poza Wielkopolską, tym razem w kursach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów mogą wziąć udział przyszli kierowcy z województw: małopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz śląskiego. Według Krzysztofa Andrzejewskiego, członka Zarządu Autostrady Wielkopolskiej, kurs jazdy na autostradzie jest jedną z najważniejszych inicjatyw podejmowanych w zakresie edukacji kierowców. Jednoznacznie określonym celem akcji jest zwiększenie świadomości i umiejętności kierowców w zakresie bezpiecznej jazdy po autostradach. Kandydaci na kierowców mogą odbywać praktyczne zajęcia jazdy autostradowej już na etapie realizacji kursu na prawo jazdy. Realizacja takich zajęć nie wymaga wniesienia opłaty za przejazd autostradą. To wielostronna korzyść: ośrodek szkolenia kierowców poszerza swoją ofertę, kursant nabywa praktyczne umiejętności i wzrasta poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego.