68-latka, która śmiertelnie potrąciła egzaminatora na placu manewrowym w Rybniku usłyszała zarzut spowodowania wypadku w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym.

  • Wypadek miał miejsce pod koniec czerwca br. w WORD Rybnik (woj,śląskie).

  • W wypadku na placu manewrowym zginął 35-letni egzaminator.

  • 68-latka odmówiła odpowiedzi na pytanie czy przyznaje się do winy oraz odmówiła składania wyjaśnień.


Na podstawie relacji świadków oraz analizy monitoringu znaleziono odpowiedzi na wiele pytań. W sprawie wypowiedział się także biegły, który oznajmił, że auto, którym jechała 68-latka podczas egzaminu było sprawne. Najbardziej prawdopodobna wersja zdarzeń to taka, iż kobieta pomyliła gaz z hamulcem. Kiedy auto 68-latki zaczęło się rozpędzać egzaminator innej osoby próbował je zatrzymać. Kobieta zamiast zahamować dodała gazu, potrąciła egzaminatora, wjechała na pas zieleni i ,,zatrzymała się" dopiero na zaparkowanym w pobliżu samochodzie.

W WORD Rybnik jednocześnie może odbywać się kilka egzaminów i tak też było tym niefortunnym razem.

  • Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym 68-latce grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.


Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0