WORD Warszawa razem z WORD Ciechanów zorganizowali klasę o profilu brd w I LO im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie. Jest to pilotażowy projekt z zakresu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  • Lekcje mają się odbywać dwa razy w tygodniu
  • Szkoła otrzymała od firmy e-kierowca wykłady, aplikacje, tablice ze znakami na ścianę, które z pewnością przyczynią się do polepszenia wiedzy z zakresu brd
  • Głównym założeniem projektu jest przygotowanie młodych ludzi do uczestnictwa w ruchu drogowym
  • Udział w zajęciach jest dobrowolny
  • Zajęcia odbywają się poza godzinami lekcyjnymi
W pierwszej fazie projektu wezmą udział uczniowie klas drugich, trzyletniego LO, którzy w kolejnym semestrze ukończą 18 lat i będą zainteresowani uzyskaniem prawa jazdy kategorii B.

Po zakończeniu semestru szkolnego, uczniowie mogą przygotowywać się do egzaminu teoretycznego z prawa jazdy kategorii B. Założenie profilu kandydata na kierowcę leży po stronie ucznia.

Kolejnym etapem projektu jest wybór OSK w którym grupa uczniów będzie odbywać szkolenie praktyczne. OSK zostanie wybrany przy udziale Szkoły oraz Rady Rodziców.

Ostatnim etapem projektu jest podsumowanie w którym zostanie sprawdzone czy wyniki uczniów biorących udział w zajęciach są lepsze od średniej statystycznej. To pomoże przy podejmowaniu kolejnych działań w sprawie projektu.

Uroczyste otwarcie klasy odbyło się w dniu dzisiejszym tj. 11.10.2019r. Jest to pierwsza tego typu klasa w Polsce. Wśród gości pojawili się dyrektorzy WORD`ów, Policja oraz przedstawiciele firm zaangażowanych w otwarcie klasy m.in dyrektor handlowy Adam Smuniewski z e-kierowca.

Wychowanie komunikacyjne w szkole to innowacyjny projekt na skalę kraju. W specjalnie przygotowanej pracowni BRD w ciechanowskim liceum młodzi uczniowie, z pewnością też przyszli kierowcy będą realizować program by poprawić swoją wiedzę na temat ruchu drogowego.

Świadomość społeczeństwa na temat zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego nie należy do wysokich wskaźników. Nie każdy posiada prawo jazdy, a ci którzy go nie posiadają raczej średnio są zainteresowani edukacją w tym temacie. Kiedy młodsze pokolenie ,,wyniesie" ze szkoły przydatne w życiu codziennym informacje poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jest duża szansa na to, że w przyszłości dobre nawyki na drodze z tej dziedziny będą czymś normalnym, odruchowym.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0