Kierowcy w Norwegii za norweską płacę

Ministerstwo Pracy i Integracji Społecznej chce, aby kierowcy realizujący zlecenia w Norwegii otrzymywali wynagrodzenie i pracowali w warunkach zgodnych z  norweskimi przepisami.

Przepisy nałożą nowe obowiązki na firmy transportowe delegujące pracowników do pracy w Norwegii. Według Ministerstwa Pracy w Oslo,  zagraniczne firmy transportowe delegujące kierowców do wykonywania przewozów w Norwegii będą musiały zaoferować im norweską pensję i warunki pracy. Informacje dotycząca firm, kierowców, pojazdów i realizowanych zleceń będą przekazywane do Norweskiej Inspekcji Pracy. Działalność zagranicznych przewoźników zostanie objęta nadzorem i regularną kontrolą. Proponowane zmiany trafią teraz do ośmiotygodniowych konsultacji społecznych. Propozycje traktowane są jako element dostosowania przepisów do Pakietu Mobilności.