Kierowcy tirów protestują

ciężarówki

Kierowcy tirów jednej z największych firm spedycyjnych w Polsce rozpoczęli protest. Zdesperowani pracownicy od tygodni żądali rozmów z zarządem, ale doszło do tego dopiero teraz, gdy zagrozili blokadą siedziby spółki w Węgrzcach pod Krakowem.

Kiedy w Węgrzcach wszyscy spodziewali się powtórki scen rodem z filmu „Konwój” z Krisem Kristoffersonem w roli głównej do akcji zablokowania kawalkady ciężarówek ruszyła małopolska drogówka.

 

Przedstawiciele prawie 300 małych firm z całego kraju przeszli na piechotę do siedziby Equusa, znajdujacej się w jednym z bastionów dawnego fortu w Węgrzcach. Część z nich to bankruci. Jak mówią, stracili firmy zatrudniajace często kilku, kilkunastu kierowców z winy narzucanych przez spółkę spedytorską stawek i warunków nie do spełnienia.

 

Czego żądają kierowcy od spółki? Przede wszystkim większych stawek za kursy i zaprzestania praktyk monopolistycznych.

 

W spółce spedycyjnej po raz kolejny zmienił się zarząd. Nowopowołany prezes zgodził się dziś spotkać z delegacją protestujących. Z mediami już nie..

 

Efektem kilkugodzinnych rozmów było na razie ustalenie najważniejszych punktów do negocjacji i terminu kolejnego spotkania.

źródło: TVP

3 komentarze do “Kierowcy tirów protestują”

  1. Pingback: best buy packman disposable

  2. Pingback: auto swiper

  3. Pingback: รับทำเว็บ WordPress

Dodaj komentarz