Stowarzyszenie KIEROWCA.PL zakończyło realizację projektu pt. "Podniesienie kompetencji kierowców zawodowych w kontekście najnowszych zmian legislacyjnych". Było on współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


W ramach projektu, jego beneficjenci wzięli udział w szkoleniach okresowych i szkoleniach z zakresu kwalifikacji wstępnej. Udział wzięło w nim około 2 tys. kierowców z firm transportowych z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.


Firmy delegujące swoich pracowników na szkolenie zostały objęte wsparciem w postaci pokrycia 70 proc. kosztów szkolenia dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz 30 proc. dla średnich przedsiębiorstw.


Celem projektu była poprawa sytuacji kierowców zawodowych i ich pracodawców w kontekście wejścia w życie nowych przepisów unijnych nakładających na kierowców obowiązek szkolenia w ramach kwalifikacji wstępnej po uzyskaniu uprawnień do prowadzenia samochodów ciężarowych i autobusów oraz obowiązek szkoleń okresowych, co 5 lat.


red

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0