Być może mnie nie widzisz, ale na pewno zauważyłeś przejście dla pieszych. Dla mojego i swojego bezpieczeństwa, ZWOLNIJ! - hasło najnowszej kampanii społecznej KWP w Olsztynie oraz Radia Olsztyn. fot. Policja

Prostym i dość jasnym przekazem organizatorzy chcą tym razem dotrzeć do kierowców. W praktyce jednak to co najłatwiejsze w teorii okazuje się być bardzo trudne w realizacji.

Fakty są bezwzględne - na przejściach giną piesi. Chcemy, aby to się zmieniło.

Zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego to jedno z głównych zadań Policji.

Zgodnie z przepisami, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia, zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności. Przejście dla pieszych to miejsce w którym przecina się trasa kierowców i pieszych.

Poniżej krótkie dźwiękowe spoty apelujące do kierowców o zachowanie ostrożności w okolicach przejść dla pieszych. Spoty powstały przy współpracy KWP w Olsztynie oraz Radia Olsztyn.

Pieszy Darek
Piesza Alicja
Piesza Zosia
Większa koncentracja kierowcy przy przejściu, szczególna ostrożność w tym miejscu, mniejsza prędkość auta - tyle może wystarczyć, by uratować życie pieszego. - przypomina Policja

#przejdzmyprzeztorazem

  • Statystyki powinny dawać kierowcom do myślenia:
  • W 2018 roku tylko na drogach Warmii i Mazur w 260 wypadkach zginęły 33 osoby ( wszystkie ofiary śmiertelne były pieszymi)
  • Ponad 68 wypadków spowodowanych przez kierowców względem pieszych miało miejsce na przejściu dla pieszych
  • Ponad 86% wypadków spowodowanych przez pieszych miało miejsce na jezdni
Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0