Kierowca z promilami szalał autem po plaży miejskiej pełnej ludzi

Plażowicze w Ciechanowie (woj.mazowieckie) przeżyli chwilę grozy, kiedy na plażę wjechał rozpędzony Matiz przeganiając wszystkich.

  • Kierujący Daewoo Matizem był nietrzeźwy 51-latek,
  • Kierujący miał prawie 3,5 promila w organizmie,
  • 51-latek nie posiadał prawo jazdy – zostało mu ono zatrzymane kilka lat temu za jazdę na ..podwójnym gazie”.

Jednym z plażowiczów był funkcjonariusz policji z niespełna 2-letnim stażem, który od razu dostał się do pojazdu, wyciągnął kluczyki ze stacyjki oraz obezwładnił kierującego do momentu przyjazdu patrolu policji.

  • 51-latek po zatrzymaniu powiedział, że chciał tylko nastraszyć grupkę młodych osób, która zwróciła mu wcześniej uwagę, że nie wolno wjeżdżać pojazdami na plaże. Za swoją głupotę nietrzeźwy kierujący odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny