Kierowca Porsche, który kilka dni temu uderzył kobietę na przejściu dla pieszych usłyszał już zarzuty

W ubiegłym tygodniu w Lesznie (woj. wielkopolskie) kierujący Porsche nie chciał przepuścić pieszej na przejściu dla pieszych. Gdy kobieta zwróciła mu uwagę ten wysiadł z auta i uderzył ją w twarz. Chwilę później kierujący wsiadł do auta i ruszył mimo iż kobieta znajdowała się przed pojazdem. fot. Kadr z filmu Policji.

  • Policja dzień po zdarzeniu przesłuchała poszkodowaną.
  • Na skutek zajścia kobieta doznała lekki obrażeń.
  • 35-letni kierowca Porsche został zatrzymany w miniony poniedziałek w okolicach Andrychowa.

Mężczyzna został już przesłuchany na komendzie i usłyszał trzy zarzuty: znieważenie pokrzywdzonej kobiety, spowodowanie obrażeń ciała poniżej tygodnia, zmuszenie do określonego zachowania i narażenia na niebezpieczeństwo poprzez zepchnięcie kobiety z drogi samochodem.

  • Wszystkie bardzo niekulturalne czyny zakwalifikowano jako występki chuligańskie. Kierowcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wiadomo już, że kierowca przyznał się do wszystkiego i wyraził skruchę. Tłumacząc się dodał, że kobieta go sprowokowała.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny