Ogólnopolskie stowarzyszenie KIEROWCA.PL razem z zachodniopomorską drogówką przekazały szkole w Baniach komplet znaków drogowych do wyposażenia miasteczka ruchu drogowego.

Znaki zostały przekazane w piątek, podczas gminnych eliminacji XXXIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbywały się w Zespole Szkół w Baniach przy ul. Sportowej. 11 znaków drogowych przekazali dyrektorowi szkoły naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Grzegorz Sudakow oraz Rafał Matuszak ze stowarzyszenia KIEROWCA. PL.


- Na pewno znaki się przydadzą. Będziemy wykorzystywać je przy okazji przygotowań do konkursów, ale przede wszystkim będą służyć organizowaniu egzaminów na kartę rowerową i motorowerową dla uczniów naszego regionu - mówił Marian Karbownik, organizator eliminacji.


- Zawsze chętnie wspieramy inicjatywy, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze. Mam nadzieję, że dzięki wyposażeniu miasteczka ruchu drogowego w znaki, uczniowie już od najmłodszych lat będą poznawać przepisy ruchu drogowego i uczyć się prawidłowych zachowań na drodze. Edukacja w tym zakresie jest bardzo ważna - powiedział Rafał Matuszak ze Stowarzyszenia KIEROWCA.PL.


Miasteczko ruchu drogowego powstało na szkolnym boisku. Sposób oznakowania oraz układ dróg pozwala na naukę i doskonalenie elementów ruchu drogowego, z którymi każdy człowiek najczęściej spotyka się codziennie na drogach publicznych. Jest tutaj różna organizacja na skrzyżowaniach, taka jak: skrzyżowanie z ruchem okrężnym, skrzyżowanie równorzędne, są skrzyżowania z łamanym pierwszeństwem, drogi dwukierunkowe i jednokierunkowe. Oznakowanie pionowe o wartości 2,5 tys. zł ufundowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL.


mur


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0