KIEROWCA.PL oraz policja fundują znaki

KIEROWCA.PL oraz policja fundują znaki

Ogólnopolskie stowarzyszenie KIEROWCA.PL razem z zachodniopomorską drogówką przekazały szkole w Baniach komplet znaków drogowych do wyposażenia miasteczka ruchu drogowego.

Znaki zostały przekazane w piątek, podczas gminnych eliminacji XXXIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbywały się w Zespole Szkół w Baniach przy ul. Sportowej. 11 znaków drogowych przekazali dyrektorowi szkoły naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Grzegorz Sudakow oraz Rafał Matuszak ze stowarzyszenia KIEROWCA. PL.

Na pewno znaki się przydadzą. Będziemy wykorzystywać je przy okazji przygotowań do konkursów, ale przede wszystkim będą służyć organizowaniu egzaminów na kartę rowerową i motorowerową dla uczniów naszego regionu – mówił Marian Karbownik, organizator eliminacji.

Zawsze chętnie wspieramy inicjatywy, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze. Mam nadzieję, że dzięki wyposażeniu miasteczka ruchu drogowego w znaki, uczniowie już od najmłodszych lat będą poznawać przepisy ruchu drogowego i uczyć się prawidłowych zachowań na drodze. Edukacja w tym zakresie jest bardzo ważna – powiedział Rafał Matuszak ze Stowarzyszenia KIEROWCA.PL.

Miasteczko ruchu drogowego powstało na szkolnym boisku. Sposób oznakowania oraz układ dróg pozwala na naukę i doskonalenie elementów ruchu drogowego, z którymi każdy człowiek najczęściej spotyka się codziennie na drogach publicznych. Jest tutaj różna organizacja na skrzyżowaniach, taka jak: skrzyżowanie z ruchem okrężnym, skrzyżowanie równorzędne, są skrzyżowania z łamanym pierwszeństwem, drogi dwukierunkowe i jednokierunkowe. Oznakowanie pionowe o wartości 2,5 tys. zł ufundowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL.

mur

 

2 komentarze do “KIEROWCA.PL oraz policja fundują znaki”

  1. Pingback: black crow navis freebird

  2. Pingback: ufabtb

Dodaj komentarz