Kierowca bez szkolenia ADR

W dniu 13 czerwca inspektorzy z Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Żółtki dokonali kontroli pojazdu ciężarowego należącego do przewoźnika białoruskiego. Pojazdem przewożone były materiały niebezpieczne, a wśród nich materiały wybuchowe. W trakcie wykonywania czynności kontrolnych inspektor stwierdził, że kierowca nie posiada przeszkolenia w zakresie przewozu materiałów klasy 1, czyli wymienionych materiałów wybuchowych.

Za naruszenie „wykonywanie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych bez wymaganego zaświadczenia ADR o ukończeniu szkolenia” na przedsiębiorcę nałożono karę w postaci decyzji administracyjnej na kwotę 2000 zł. Pojazd unieruchomiono na parkingu strzeżonym.

Źródło: GITD

2 komentarze do “Kierowca bez szkolenia ADR”

1. Pingback: ข่าวบอล

2. Pingback: SBOBET