Kielce: prawko za łapówki

aresztowanie mężczyzny przez policję

Policja zatrzymała egzaminatora i dwóch właścicieli szkół nauki jazdy podejrzanych o załatwianie dokumentów uprawniających do prowadzenie pojazdów za łapówki – donosi kielecka „Gazeta Wyborcza”

Egzaminator to mieszkaniec Starachowic, z którym – według ustaleń policji – współdziałali właściciele szkół jazdy: jednej w Starachowicach, drugiej w powiecie starachowickim. Dwaj ostatni, powołując się na znajomość z egzaminatorem, mieli brać łapówki od kursantów obiecując im bezproblemowe zdanie egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dalej, też w Kielcach i też za łapówkę, sprawę miał finalizować egzaminator. Ile w ten sposób załatwili praw jazdy i jakie kwoty wchodziły w grę, policja na razie nie ujawnia. – Mogę tylko powiedzieć, że to dopiero początek sprawy prowadzonej od kilkunastu miesięcy przez wydział do walki z korupcją – podkreśla Grzegorz Dudek, p.o. rzecznika świętokrzyskiej policji.

Niejako przy okazji policjanci ujawnili inne ciemne interesy jednego z zatrzymanych właścicieli szkół. Okazało się, że nie do końca uczciwie zdobył kontrakt w jednym z urzędów gmin w powiecie starachowickim. – W tym wątku przedstawiono zarzuty dwóm urzędniczkom, które podejrzane są o przekroczenie uprawnień podczas procedury wyboru firmy świadczącej usługi transportowe dla gminy – wyjaśnia Dudek.

Policja zatrzymała także znajomego tego szefa szkoły jazdy, diagnostę ze stacji diagnostycznej w Starachowicach. Jemu z kolei przedstawiono zarzut poświadczenia za łapówkę nieprawdy w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. – Cała sprawa jest wielowątkowa i z pewnością rozwojowa. Spodziewane są kolejne zatrzymania i zarzuty – podkreśla Dudek.

Czesław Dawid, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach wie, że zatrzymany został jeden z podległych mu egzaminatorów. – Jest mi przykro, bo zawsze staramy się walczyć z wszelkimi przejawami korupcji. Sam jestem zainteresowany tym, żeby sprawa się wyjaśniła i wierzę, że mimo wszystko egzaminator jest niewinny. Nie znam natomiast szczegółów, nie wiem też jakie są konkretne zarzuty wobec tego pracownika, policja i prokuratura nie informowały mnie o tym. Dlatego nad tym jakie kroki służbowe podjąć wobec egzaminatora będę się zastanawiał dopiero kiedy otrzymam oficjalną informacje w tej sprawie – stwierdził Dawid.

red.

4 komentarze do “Kielce: prawko za łapówki”

  1. Pingback: astro xo

  2. Pingback: faceless niches

  3. Pingback: ดูซีรี่ย์

  4. Pingback: mushroom spores syringe

Dodaj komentarz