Kasowanie punktów karnych – portfel to odczuje

Wielokrotnie informowaliśmy już, że od 17 września kierowcy ponownie będą mogli zredukować liczbę punktów karnych, po odbyciu jednodniowego szkolenia w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Teraz znamy już ceny: będzie drogo.

Przypomnijmy szczegóły: od 17 września kierowcy będą mogli 1 raz na pół roku zredukować 6 punktów karnych na swoim koncie po odbyciu jednodniowego kursu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Kurs będzie składać się z 8 godzin zajęć teoretycznych i 2 godzin zajęć praktycznych. Wciąż trwają prace nad ostatecznym kształtem treści rozporządzenia, szczególnie w obszarze poświęconym części praktycznej kursu. Dyrektorzy WORD-ów uzgodnili, że cena uczestnictwa w kursie będzie wahać się między 600 a 1200 złotych. 

Pamiętajmy także, że przywrócone zostanie automatyczne kasowanie punktów karnych po upływie 1 roku od dnia opłacenia mandatu.