,,Kaskadowy pomiar prędkości” już jutro

Policja przypomina: ,, nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.” fot. Policja

  • W dniu jutrzejszym tj. 07-01-2019 mundurowi będą prowadzić działania mające ukarać wszystkich piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość.
  • Akcja ma charakter ogólnopolski

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione w niedalekich od siebie odcinkach drogi.

  • To już niemalże 5 lat (od 18 maja 2015 roku ) odkąd  w Polsce obowiązuje przepis dzięki któremu policja zatrzymuje kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące, gdy ten przekroczy w obszarze zabudowanym prędkość o 50km/h więcej niż jest to dopuszczalne.
  • Tylko w samym 2019 roku prawie 49 tys. osób zostało zatrzymanych do kontroli z tego właśnie powodu.

Pamiętajcie, że przekraczanie maksymalnie dozwolonej prędkości nie wróży niczego dobrego na drodze. Nie od dziś wiadomo, że to się po prostu nie opłaca. Poza skutkami finansowymi dochodzą też inne kary jak np. pozbawienie wolności, a tego także lepiej nie uświadczyć.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny