Kampania “Twoje światła- nasze bezpieczeństwo”

19 października w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego odbyła się konferencja, podczas której zainaugurowano ósmą już edycję ogólnopolskiej, popularnej kampanii społecznej.

Organizatorami wydarzenia są policjanci z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, eksperci ITS, a także przedstawiciele zaangażowanych instytucji. W trakcie konferencji zwrócono szczególną uwagę na oświetlenie zewnętrzne pojazdu oraz przygotowano pokaz działania świateł samochodowych. W wyznaczonych przez organizatorów dniach kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swojego pojazdu na stacjach, które biorą udział w akcji. Użytkownicy aplikacji Yanosik otrzymają  informacje dotyczące lokalizacji stacji kontroli. W ramach kampanii będą także prowadzone działania informacyjno-edukacyjne. Z kolei na drogach, policjanci przeprowadzą kontrole, podczas których sprawdzane będzie oświetlenie pojazdu.