Już 14 maja br. rozpoczyna się X Pielgrzymka  Kierowców na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Janie Pawle II - wzorze świętości - prowadź nas bezpiecznie po wszystkich drogach”.


ZAPROSZENIE


X OGóLNOPOLSKA PIELGRZYMKA KIEROWCóW NA JASNĄ GóRĘ


Sobota, 14 maja 2011


 


Jako pielgrzymi przybywamy razem z MIVA Polska na Jasną Górę, by wspólnie podziękować Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i prosić o dalszą opiekę w podróżach.


Misjonarze polscy wdzięczni za okazywaną im pomoc w zakupie środków transportu modlić się będą o bezpieczne podróże dla wszystkich dobrodziejów, Kierowców i Przyjaciół MIVA Polska.


Bezpieczeństwo na naszych drogach jest naszą szczególną troską. Będziemy prosić wszystkich obecnych, aby zachowali roztropność i rozwagę poruszając się po drogach, aby byli życzliwi dla innych, trzeźwi, „nie byli brawurowi w prędkości” (w myśl naszych dziesięciu przykazań dla kierowców).


Sługa Boży Jan Paweł II mówił w 1979 roku na Jasnej Górze: „Przyzwyczaili się Polacy, wszystkie niezliczone sprawy swego życia, różne jego momenty ważne, rozstrzygające, chwile odpowiedzialne (…) wiązać z tym miejscem, z tym Sanktuarium. Przy¬zwyczaili się ze wszystkim przychodzić na Jasną Górę, aby mówić o wszystkim swojej Matce”.


Tegorocznej pielgrzymce będzie przewodniczyć Biskup Stanisław Dziuba, Ordynariusz diecezji Umzinkulu w RPA. Wezmą w niej udział nasi mistrzowie kierownicy, polscy misjonarze, ratownicy drogowi z kapelanem, dyrektorzy WORD-ów, instruktorzy i egzaminatorzy nauki jazdy, kierowcy, przyjaciele MIVA Polska i zaproszeni goście.


 


W programie pielgrzymki


13 maja 2011 - w przeddzień Pielgrzymki


- godz. 21:00 Apel Jasnogórski prowadzony przez Duszpasterstwo Kierowców i MIVA Polska


14 maja 2011


- od godz. 8.00 w sali Ojca Kordeckiego otwarta będzie do zwiedzania wystawa MIVA Polska


- godz. 8.30 - Sala Ojca Kordeckiego - konferencja dla kierowców i ratowników drogowych


- godz. 11.00 - Jasnogórski Ołtarz Ojczyzny - Msza Święta w kaplicy Obrazu Jasnogórskiego


w intencji wszystkich podróżujących po naszych drogach - przewodniczy Biskup diecezji Umzinkulu w RPA Stanisław Dziuba; homilię wygłosi ks. prałat Henryk Błaszczyk, kapelan ratownictwa drogowego


- godz. 12.00 - Zawierzenie kierowców opiece Pani Jasnogórskiej i Św. Krzysztofa


- godz. 12.15 - Poświęcenie pojazdów na parkingach wokół Jasnej Góry


- godz. 13.30 - Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich - za wszystkich, którzy zginęli na drogach


 


Serdecznie zapraszamy na Jasną Górę oraz do duchowej łączności, aby wspólnie modlić się za kierowców i wszystkich związanych z ruchem drogowym oraz wspierać się dobrymi radami i zachęcać do roztropnej i bezpiecznej jazdy.


 


Ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska oraz


Ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców


 


 red.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0