Jeździmy za blisko!

Jeździmy za blisko!

Jak wynika z policyjnych statystyk, co piąty wypadek na autostradzie wynika z braku zachowania bezpiecznej odległości.

Policja oraz autostradowe służby drogowe apelują o to, by zachowywać rozsądek podczas podróżowania drogami szybkiego ruchu. Jadąc zbyt blisko pojazdu poprzedzającego łatwo o nieszczęście, co podkreśla rzeczniczka Autostrady Wielkopolskiej, Anna Ciamciak.

Policja przypomina, że chociaż przepis dotyczący bezpiecznej odległości nie jest szczegółowy, to wystarczy pamiętać o rozsądku i o tym, by odległość ta pozwala swobodne zahamowanie w wypadku, gdyby pojazd poprzedzający zrobił coś nieprzewidzianego.

Pozostałe przyczyny wypadków, to zahaczenie wyprzedzanego pojazdu z uwagi na zbyt mała odległość oraz…zmęczenie podróżą, dlatego pamiętajmy o rozkładaniu swoich sił!