Jeździł dobrze, tylko… wcześniej się napił

nauka jazdy

Rzeszowska prokuratura rejonowa nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko mieszkańcowi Rzeszowa, który postanowił zdać praktyczny egzamin na prawo jazdy w stanie nietrzeźwości. Wcześniej był on karany. Za co? Za prowadzenie pojazdu właśnie w takim stanie.

53-letni mężczyzna musiał przystąpić do powtórnego egzaminu na prawo jazdy. Stawił się więc w rzeszowskim WORD-zie i rozpoczął wykonywanie zadań.

– Egzaminator nie miał zastrzeżeń co stylu i sposobu jazdy egzaminowanego, jednakże  pod koniec egzaminu wyczuł od niego woń alkoholu – wyjaśnia Ewa Romankiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Egzaminator zdecydował się więc zawiadomić policję. Funkcjonariusze przybyli do WORD-u i odkryli, że mężczyzna ma w organizmie 1,16 promila alkoholu. Co ciekawe, nie przyznał się on do popełnienia zarzucanego mu czynu.

53-letni mieszkaniec Rzeszowa był uprzednio karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za zarzucane przestępstwo grozi mu obecnie kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Przypominamy, że niedawno do bliźniaczo podobnych sytuacji doszło w Szczecinie i Grudziądzu.

jaz

1 komentarz do “Jeździł dobrze, tylko… wcześniej się napił”

  1. Pingback: วัสดุก่อสร้าง บุรีรัมย์

Dodaj komentarz