Po wybuchu pandemii i pierwszym wstrząsie wciąż jesteśmy w fazie adaptacji.

Nie ma uniwersalnego rozwiązania, jak sobie radzić z sytuacją, w której borykamy się z różnej maści ograniczeniami. Można jednak spróbować podejść do problemu konstruktywnie.

- Jesień dała nam trochę do wiwatu, co pokazało tylko, że jesteśmy w takim stanie kryzysu chronicznego. I teraz w tym kryzysie chronicznym człowiek uruchamia różnego rodzaju strategie radzenia sobie z taką sytuacją - mówiła w programie „Porozmawiajmy o branży” psycholog i traumatolog Ewa Odachowska. - Są takie osoby, które biernie poddają się i mają w tej chwili ogromne problemy psychiczne dotyczące tego przestymulowania, że już tego jest naprawdę za dużo, żeby myśleć o tym, że wszystko może wrócić do normy.Ewa Odachowska podkreśliła, że sytuacja pandemiczna wymaga od nas zmiany na poziomie myślenia o tym, jak jesteśmy w stanie przyzwyczaić się do nowych okoliczności i jak jesteśmy w stanie radzić sobie z kryzysem.
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0