Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi W., wykładowcy prowadzącemu szkolenia dla kierowców tirów w Kościerzynie

Sprawa ma związek z kontrowersyjnym materiałem ujawnionym przez TVN24. Podczas szkoleń organizowanych przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego wykładowcy mieli nakłaniać kierowców, aby ci - w krytycznej sytuacji - nie narażali ładunku, tylko powodowali wypadek. "Walcie po osobówce, jest poniżej waszych nóg"- nawet takie instrukcje mogli usłyszeć kierowcy.


Oprócz Kościerzyny, kontrowersyjne szkolenia miały być prowadzone także w ośrodkach w Kępnie i Kielcach. W tej sytuacji kościerska prokuratura wszczęła postępowanie. Przesłuchano świadków. Nie potwierdziło się jednak to, by w kościerskim ośrodku szkolenia nakłaniano kierowców do szokujących zachowań.


Wykładowca został jednak oskarżony o poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Zarzut


dotyczy prowadzenia dziennika zajęć podczas kursu. Okazało się, że zajęcia trwały krócej, niż wpisywano to w dzienniku. Co zostało potwierdzone zeznaniami świadków. Zarzut postawiony wykładowcy zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Piotr W. przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Dobrowolnie poddał się karze.


źródło: Dziennik Bałtycki

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0