Okres świąteczny dla funkcjonariuszy policji to wielkie czuwanie nad bezpieczeństwem ruchu drogowego. fot. Policja.pl
Jak co roku w okresie świątecznym należy spodziewać się większej liczby policyjnych patroli niż zazwyczaj.

Akcja ,,Wielkanoc" rozpoczyna się od piątku, 19 kwietnia. Policjanci skupią się głównie na kontroli prędkości oraz bezpieczeństwie pieszych na przejściach dla pieszych. Kierowcy nie mają co liczyć na taryfę ulgową w okresie świątecznym. Policja ostrzega, a jednocześnie oznajmia, że na ulicach mają się pojawić wszystkie pojazdy mierzące prędkość na drodze.

Podczas kontroli policjanci z pewnością będą pamiętać o tym aby sprawdzać zapięcie pasów bezpieczeństwa, trzeźwość kierowcy, stan techniczny pojazdu oraz sposób przewożenia dzieci.

  • Akcja ,,Wielkanoc" potrwa do 22 kwietnia. W ubiegłym roku, w okresie Wielkanocy  doszło do 238 wypadków,  w których zginęło 23 osoby, a 303 zostały ranne. Ponadto, złapano 1151 nietrzeźwych kierowców. Noga z gazu, włączcie myślenie i obyśmy tym razem nie pobili kolejnego niechlubnego rekordu.


Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0