Policja już podsumowała akcję ,,Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie". Okazuje się, że wciąż wielu kierowców ,,Świętowało" za mocno.

Policyjna akcja trwała od ostatniego piątku tj. 21.12 br. do wczoraj włącznie tj. 26.12 br.

Statystyki są lepsze niż przed rokiem, ale nie oznacza to, że są dobre.

  • 443 wypadki drogowe (mniej o 115 osób w porównaniu do 2017 roku),

  • śmierć poniosło 36 osób (mniej o 19 osób w porównaniu do 2017 roku),

  • 541 osób zostało rannych (mniej o 141 osób w porównaniu do 2017 roku)


Niestety wciąż zbyt wiele osób ginie w wypadkach na naszych drogach. Dla 36 osób był to ostatni okres świąteczny. Wypadek drogowy to ogromna tragedia nie tylko dla ofiar, ale także dla sprawców, którym potem dokucza sumienie. Lepiej 20 minut później niż 20 lat za wcześnie.

Dla funkcjonariuszy okres świąteczny to czas intensywnej pracy. Obecność policjantów można było dostrzec zwłaszcza na drogach wjazdowych i wyjazdowych z większych miast. Poza podjęciem działań w związku ze zgłoszeniami, funkcjonariusze kontrolowali także trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz oczywiście prędkość, która to zazwyczaj jest sprawcą największej liczby nieszczęść na drodze.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0