Niestety nie chodzi o auta zabytkowe, a średnią wieku przeciętnego samochodu jaki porusza się po polskich drogach. 

Pocieszający jest natomiast fakt, iż w ubiegłym roku średnia wieku wynosiła ponad 17 lat, według raportu ACEA. Przeciętny Kowalski jeździ już o kilka lat młodszym autem niż przed rokiem, ale wciąż kilkunastoletnim. Wciąż niestety jest to tylko teoretyczna, niska średnia. Badanie zostało przeprowadzone w 25 krajach europejskich. Zajmujemy 17 pozycję.

W pierwszym półroczu 2018 polskie salony samochodowe opuściło o 10% więcej aut niż w roku ubiegłym. Nowe samochody zostały zakupione głównie przez firmy i to dzięki nim średnia wieku przeciętnego auta w Polsce znacząco się polepszyła. Średnio na jedno nowe auto przypada w naszym kraju 6 używanych. Według raport jeżeli Polak decyduje się na auto używane to ma ono zazwyczaj minimum 10lat.

Nic dziwnego, że komisy i portale internetowe mają wciąż większy ruch niż salony samochodowe. Popyt na auta z zachodu wciąż rośnie, a najchętniej Polacy sprowadzają je z Niemiec.

W parze z wiekiem idzie niestety zły stan techniczny pojazdów. To z kolei przekłada się na wzrost niebezpieczeństwa na polskich drogach.
13lat - średni wiek auta zarejestrowanego w Polsce

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0