9 września 2019 roku około 22.40 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego, która zobaczyła na osiedlu nieprawidłowo jadącego Forda: kierowca jechał zygzakiem obijając i uszkadzając zaparkowane auta.

  • Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że kierowcą Forda Focusa jest 77-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego

  • Kierujący Fordem nie miał włączonego oświetlenia, a jego auto posiadało tylko trzy kompletne koła i jedną felgę.

  • Mężczyzna miał 1 promil alkoholu w organizmie i tłumaczył się, że wypił tylko trochę swojskiego wina.


Za jazdę z promilem 77-letniemu mężczyźnie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznym - może czegoś go to nauczy. Wyłączenie oświetlenia w aucie nie sprawiło, że był niewidzialny - teraz o tym wie.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0