Jazda niesprawnym autem ,,nie przeszkadza” gdy alkohol płynie we krwi

9 września 2019 roku około 22.40 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego, która zobaczyła na osiedlu nieprawidłowo jadącego Forda: kierowca jechał zygzakiem obijając i uszkadzając zaparkowane auta.

  • Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że kierowcą Forda Focusa jest 77-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego
  • Kierujący Fordem nie miał włączonego oświetlenia, a jego auto posiadało tylko trzy kompletne koła i jedną felgę.
  • Mężczyzna miał 1 promil alkoholu w organizmie i tłumaczył się, że wypił tylko trochę swojskiego wina.

Za jazdę z promilem 77-letniemu mężczyźnie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznym – może czegoś go to nauczy. Wyłączenie oświetlenia w aucie nie sprawiło, że był niewidzialny – teraz o tym wie.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.