Jazda na światłach mijania w dzień przez cały rok przestanie być obowiązkowa? Oby nie!

Posłowie z Kukiz`15 złożyli już interpelację do MI. Uważają oni, że włączone światła mijana w dzień nie poprawiają bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wystarczy obejrzeć powyższy filmik, aby wywnioskować, że polscy kierowcy są przyzwyczajeni do włączonych świateł. Ich brak albo niewłaściwe zamontowanie może być niebezpieczne. Moim zdaniem nakaz jazdy na światłach mijania w dzień, który został wprowadzony w Polsce w 1991 roku wiele ułatwił i znacznie wpłynął na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W obszarze zabudowanym jadąc ulicą kierowca od razu potrafi wychwycić, które auto jest w ruchu, a które stoi. To z pewnością wiele ułatwia.

Niestety zwolennicy zniesienia obowiązku jazdy na światłach mijania często podają argumenty o wyższym zużyciu paliwa. Moja odpowiedź i rada brzmi – wystarczy zdjąć nogę z gazu.

  • Zgodnie z prawem Minister Infrastruktury ma 21 dni na udzielenie odpowiedzi na zapytanie. Oby rozwiał im wątpliwości i nie zmieniał przyzwyczajenia kierowców.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny