W Gorzowie Wlkp. kierujący busem potrącił nastolatkę. Mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić.

  • W dniu dzisiejszym, wtorek 10 września 2019 roku tuż przed godziną 8 rano przez przejście dla pieszych na ul.Wyszyńskiego w Gorzowie Wlkp. przechodziła 16-latka, którą potrącił zielony, dostawczy VW T4.

  • Kierowca dostawczaka, 64-letni mężczyzna nie powinien był w ogóle prowadzić auta. Nie posiadał uprawnień ponieważ stracił je jakiś czas temu.

  • Na miejscu potrzebna była pomoc pogotowia ratunkowego.

  • Początkowo nieprzytomną nastolatkę przeniesiono do karetki, a potem zabrano do szpitala.


Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż kierujący VW T4 jechał w stronę centrum miasta i nie zauważył 16-latki na przejściu. Kierujący był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Początek jesieni to czas, gdy warunki pogodowe z dnia na dzień pogarszają się, a co za tym idzie piesi są mniej widoczni. Pamiętajmy o odblaskach, które potrafią uratować życie. Przejście dla pieszych daje pierwszeństwo, ale pamiętajmy, że nie wyklucza ono błędów kierowców.

Kierujący z powodu uszkodzeń auta stracił tym razem także dowód rejestracyjny. Mocno poturbowana nastolatka trafiła do szpitala. Czyżby kary dla kierowców, którzy jeżdżą bez uprawnień były zbyt łagodne?

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0