W dniu wczorajszym zginął w wypadku na przejeździe kolejowym zwycięzca pierwszej edycji popularnego show ,,Big Brother". fot. Policja

  • Do wypadku doszło 6.12.2019 w godzinach porannych (ok.8:30) na przejeździe kolejowym w Białym Borze niedaleko Grudziądza
  • Kierowca samochodu osobowego wjechał na przejazd po czym w pojazd uderzył w niego pociąg relacji Toruń-Grudziądz
Przejazd kolejowy na którym doszło do wypadku nie posiada szlabanów jednak jest wyposażony w sygnalizację świetlną. Spółka PKP PLK ustaliła już wstępnie, że w momencie kiedy kierowca zbliżał się do przejazdu, na sygnalizatorze paliło się czerwone światło.

Kierowca Citroena C5, który zginął w wypadku to 66-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, Janusz Dzięcioł. Zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera obiecywał w programie, że przeznaczy część pieniędzy z wygranej na dom dziecka - dotrzymał słowa, a pieniądze zostały przeznaczone dla domu dziecka w miejscowości Bąkowo. W latach 2002-2007 Janusz Dzięcioł był radnym w Grudziądzu. Od 2007 roku prze dwie kadencje był członkiem PO. Następnie pracował w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świeciu. W 2019 roku chciał uzyskać mandat poselski z listy PSL-Koalicji Polskiej lecz nie został wybrany. Janusz Dzięcioł miał żonę i córkę.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0