Jak ukryć wyciek oleju? Wystarczy zamontować brytfannę

Inspektorzy ITD w trakcie akcji ,,Smog” potrafią natrafić na prace pomysłowych mechaników. fot. gitd.gov.pl

Jedną z ciekawszych ,,prac twórczych” okazał się montaż kuchennej brytfanny pod skrzynią biegów. Wszystko po to aby ukryć wyciek oleju.

Naczynie, które służy zazwyczaj w kuchni znalazło inne, nietypowe zastosowanie. Zbiornik na olej, który wycieka ze skrzyni to jednak nie jest chwalebny wynalazek.

  • Mam nadzieję, że inspektorzy odpowiednio wysoko wycenili to dzieło. Olej na drodze jest jeszcze gorszy niż śnieg i lód. Tracimy całkowicie kontrolę nad autem. Zimą mamy jeszcze zimówki, ale letnie opony plus olej równa się całkowita utrata sterowności.

Działania ITD w ramach akcji ,,Smog” służą wyeliminowaniu z dróg wadliwych pojazdów zagrażających środowisku i bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego. W akcji biorą udział dymomierze, czyli urządzenia służące do analizy jakości spalin.

Tylko na Podkarpaciu aż w 15 pojazdach stwierdzono nieprawidłowości dotyczące nadmiernej emisji spalin. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne 6 pojazdów. Wobec przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.