ITD wlepi mandat

fotoradar

Inspekcja Transportu Drogowego 1 lipca przejęła wystawianie mandatów kierowcom złapanym przez fotoradar.

Jednym z założeń funkcjonowania sieci automatycznego pomiaru prędkości jest likwidacja atrap masztów. Działający system będzie w pełni zautomatyzowany. Przyspieszy to procedury związane z przesyłaniem, obróbką, analizą zdjęć i ustalaniem danych osób popełniających wykroczenia. Zdjęcia z fotoradarów będą trafiać do centralnego komputera, a cały system będzie połączony z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców, co zdecydowanie przyspieszy ujawnianie danych personalnych sprawców i docieranie do nich.

Zmianie ulega również okres postępowania mandatowego do 180 dni (obecnie do 30 dni), co w zamierzeniu twórców ustawy ma odciążyć sądy grodzkie, gdzie trafiają sprawy, w których nie udało się ustalić kierowcy. W ustawie Prawo o ruchu drogowym pojawi się w art. 2 definicja „urządzenia rejestrującego”.

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie nadania inspektorom Inspekcji Transportu Drogowego uprawnień do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego z dnia 21 marca 2003 r. (Dz.U. nr 59, poz. 522), inspektorzy są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego za wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami w związku z wykonywaniem transportu drogowego lub przewozu na potrzeby własne.

4 komentarze do “ITD wlepi mandat”

  1. Pingback: connetix

  2. Pingback: click over here

  3. Pingback: Situs Togel Terpercaya

  4. Pingback: คอนโดให้เช่า

Dodaj komentarz