ITD kontroluje autobusy PKS

autokar

Cztery z pięciu autobusów świdwińskiego PKS-u nie przeszło kontroli i nie wyjechało na trasy.

23 czerwca 2010 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Szczecinie, oddział w Koszalinie, w odpowiedzi na wiele sygnałów od mieszkańców, podjęli działania kontrolne nakierowane na pojazdy należące do PKS-u ze Świdwina. Informujący Inspekcję skarżyli się przede wszystkim na stan techniczny pojazdów i ignorowanie przez tego przewoźnika uwag na ten temat. Niestety, te niepokojące sygnały znalazły pełne potwierdzenie w wynikach przeprowadzonych kontroli. Inspektorzy skontrolowali pięć autobusów świdwińskiego PKS-u i aż czterem z nich zmuszeni byli zatrzymać dowody rejestracyjne, zakazując dalszego przewozu pasażerów. W każdym z tych pojazdów występowały wycieki płynów eksploatacyjnych. Nagminne były braki wyposażenia zarówno w gaśnice jak i młotki służące do awaryjnego opuszczania pojazdu oraz braki w oznakowaniu wyjść awaryjnych. W jednym z nich nie można było prawidłowo zatrzasnąć drzwi pojazdu – cały czas pozostawały niedomknięte. Inny miał niesprawne światła stop, a tylną szybę zastąpiono elementem z tworzywa sztucznego wklejonego na taśmę samoprzylepną!

Inspektorzy stwierdzili również nadmiernie skorodowane elementy nadwozia, niezabezpieczoną pokrywą w podłodze wewnątrz pojazdu (w przejściu dla pasażerów) czy nadmiernie zużyte ogumienie. Mieli także w jednym z przypadków uzasadnione podejrzenie braku śladowości osi przedniej w stosunku do osi tylnej, a dwóch z kontrolowanych pojazdów, ze względu na problemy z instalacją elektryczną, kierowcy, po zakończeniu czynności kontrolnych, nie byli w stanie uruchomić.

Z uwagi na taki stan taboru Inspekcja Transportu Drogowego z pewnością będzie zwracać baczną uwagę na pojazdy tego przewoźnika, a działania kontrolne nastawione szczególnie na jego pojazdy będą powtarzane w niedalekiej przyszłości.

mur za WITD w Szczecinie

 

1 komentarz do “ITD kontroluje autobusy PKS”

  1. Pingback: ทางเข้า lsm99

Dodaj komentarz