Górnośląskie Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia postanowiło zorganizować nietypową imprezę. Na zlocie w Podlesicach w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej mile widziani są przede wszystkim instruktorzy i egzaminatorzy związani ze szkoleniem i egzaminowaniem na motocyklach.

Skąd pomysł, żeby zorganizować spotkanie dla osób związanych ze szkoleniem i egzaminowaniem na jednośladach?


- Chodzi o integrację tego środowiska - wyjaśnia Piotr Makioła, wiceprzewodniczący zarządu Górnośląskiego Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia. - Bo przecież instruktorzy i egzaminatorzy nie muszą patrzeć na siebie wilkiem. Jesteśmy za rozbieraniem tego muru. Poza tym motocykliści to specyficzna grupa, lubią trzymać się razem. Dlatego integracja takich osób nie może zakończyć się niepowodzeniem.


Od Podlesic do Leśniowa


Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Instruktorów i Egzaminatorów potrwa od 19 do 21 maja. Miejscem zbiórki są Podlesice, wieś w województwie śląskim. Leży ona na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd oraz na Jurajskim Rowerowym Szlaku Orlich Gniazd. To właśnie tam uczestnicy zostaną zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym.


- Podczas pierwszego dnia zlotu, w piątek, przewidziane jest ognisko - wyjaśnia Makioła. - Będzie to doskonała okazja do tego, żeby się lepiej poznać. W sobotę zaplanowane są zabawy, konkursy, w tym wybory najładniejszego motocykla, który pojawi się na zlocie. Następnie przejedziemy wspólnie do Leśniowa, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.


Organizatorzy zastrzegają, że wycieczka do miejsca kultu nie musi mieć charakteru stricte religijnego.


- To po prostu miejsce, gdzie można się wyciszyć, pomedytować, nie wszyscy są przecież wierzący - wyjaśnia Makioła.


Warto rozmawiać


Po powrocie do Podlesic uczestnicy zlotu zasiądą do kolacji. Impreza zakończy się w niedzielę. Jeszcze przed południem nastąpi wykwaterowanie i pożegnanie.


- Mam nadzieję, że impreza, którą planujemy, będzie miała kontynuację - mówi Makioła. - Bo to pierwsza tego typu inicjatywa, mająca na celu integrację instruktorów i egzaminatorów szkolących i egzaminujących na kategorie motocyklowe. Zlot to doskonały czas, żeby porozmawiać o tym, co nam przeszkadza, co nas wkurza, wspólnie znaleźć rozwiązanie problemu.


Organizatorzy zapraszają na zlot osoby z całej Polski, nie tylko branżowców z województwa śląskiego. Koszt uczestnictwa w zlocie to 260 zł. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 14 kwietnia. Informacje na temat imprezy można uzyskać pod numerami telefonów 501 736 509, 602 251 442 lub kierując pytania e-mailem: [email protected]


Jakub Ziębka

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0