Instruktorzy do szkół – LIVE Porozmawiajmy o branży w czwartek 19 maja o 20:30

Wychowanie komunikacyjne w szkołach ma szansę i powinno być jednym z najważniejszych przedmiotów towarzyszących dzieciom i młodzieży przez cały cykl kształcenia. Inaczej przecież będziemy wyjaśniać i wyrabiać świadomość bezpiecznego poruszania się w mieście u kilkulatka, a inaczej u w pełni świadomego nastolatka. Ważne, aby zawsze proces edukacyjny prowadzony był przez specjalistę, a wykorzystywane materiały w ciekawy, przystępny i merytoryczny sposób przekazywały niezbędne nawyki i postawy… niezbędne przez całe życie.
Często narzekamy, że dzieci uczą się w szkołach w szerokim wymiarze godzinowym wielu nieprzydatnych w życiu dorosłym informacji. Przeładowane programy nauczania i podstawy programowe sprawiają, że kilkadziesiąt godzin spędzanych w szkołach staje się sporym wyzwaniem dla dziecka. A traktowane po macoszemu wychowanie komunikacyjne dotyczy najważniejszej kwestii dla naszych dzieci- bezpieczeństwa przez całe życie.
Jak w takim razie skutecznie i ciekawie przekazywać wiedzę dotyczącą bezpiecznego funkcjonowania w ruchu drogowym, tak aby nie zniechęcić, a zachęcić do nieustannego jej pogłębiania?
Czy polskie szkoły dysponują odpowiednio wyszkoloną kadrą pedagogiczną i atrakcyjnymi materiałami dydaktycznymi prezentującymi aktualny stan wiedzy?
Być może najlepszym sposobem na podwyższenie poziomu kształcenia w dziedzinie brd byłoby umożliwienie instruktorom nauki jazdy prowadzenie przedmiotu w szkołach na co dzień, a nie tylko w czasie okolicznościowych spotkań, prezentacji, pogawędek.
Czy polska szkoła 2022 jest gotowa na przyjęcie instruktorów- praktyków? I czy instruktorzy są odpowiednio przygotowani do systematycznego prowadzenia lekcji w szkołach?
Zapraszamy na program Porozmawiajmy o Branży, w czwartek 19.05 o 20.30.