Instruktorka nauki jazdy straciła prawko

Instruktorka i właścicielka szkoły jazdy z Olsztyna spowodowała kolizję i uciekła z miejsca zdarzenia. Straciła prawo jazdy, bo w ciągu roku uzbierała ponad 24 punkty karne.

Do kolizji doszło na ul. Jagiellończyka. Kierująca fiatem cabrio spowodowała kolizję, uderzając w tył poprzedzającego ją volskwagena. Kierowca tego drugiego pojazdu wezwał policję. Sprawczyni wypadku nie czekała na przyjazd patrolu, tylko odjechała z miejsca zdarzenia. Policjanci bez problemu dotarli do kobiety, która prowadziła kabriolet. Okazało się, że powodując kolizję, przekroczyła limit 24 punktów karnych. Straciła więc prawo jazdy, co jest o tyle istotne, że zawodowo jest instruktorem nauki jazdy i prowadzi własną szkołę.

— To prawda, straciłam prawo jazdy. Ale dla mnie zdać ponowny egzamin to pikuś — powiedziała w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską” właścicielka szkoły nauki jazdy.

Instruktor, który straci prawo jazdy, nie może oczywiście prowadzić zajęć praktycznych. Ale, gdy tylko zda ponowny egzamin, może znowu wrócić do zawodu, bo uprawnień do nauczania kierowania samochodem wraz z utratą prawa jazdy nie traci.

źródło: Gazeta Olsztyńska

1 komentarz do “Instruktorka nauki jazdy straciła prawko”

1. Pingback: auto swiper