W związku ze zmianami, które niosą za sobą nowelizacje ustawy prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o transporcie drogowym, inspektorzy będą mogli kontrolować również kierowców samochodów osobowych, a nawet motocykli.

Według zapisów nowelizujących prawo drogowe, inspektor transportu, oprócz dotychczasowych uprawnień, będzie mógł skontrolować osoby, co do których istnieje podejrzenie, że prowadzą je pod wpływem alkoholu, co ważne dotyczy to wszystkich pojazdów.


Ponadto ITD będzie mogło korzystać z fotoradarów i na podstawie zarejestrowanych wykroczeń karać kierowców nie tylko ciężarówek, ale również motocykli i samochodów osobowych. Inspektorzy będą mogli kontrolować zarówno w dzień, jak i w nocy, jedynym warunkiem będzie umundurowanie funkcjonariusza.


Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2011 roku.


 red

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0