Inowrocław: Nowy budynek filii WORD-u rośnie jak na drożdżach [zdjęcia]

Większość prac na zewnątrz nowo powstającego budynku inowrocławskiej filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy została już wykonana. Już za kilka miesięcy będą mogli z niego korzystać kandydaci na kierowców.

Budynek, w którym wciąż działa inowrocławski oddział terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, jest stary i w złym stanie. Dlatego zdecydowano, że zostanie zburzony, a obok powstanie nowy.

Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu. W ramach realizacji inwestycji mieszkańcy Inowrocławia i okolic będą mogli skorzystać z nowego budynku administracyjno-egzaminacyjnego. Zaprojektowano też miejsce dla pięciu garaży na samochody i motocykle egzaminacyjne. Na miejscu starego budynku powstanie parking dla klientów. To jednak stanie się w ostatnim etapie prac.

Większość prac na zewnątrz nowego budynku inowrocławskiej filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy została już wykonana. Teraz trwają roboty wykończeniowe.

Nowy budynek inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Fot. Urząd Miasta Inowrocławia

Nowy budynek inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Fot. Urząd Miasta Inowrocławia

Nowy budynek inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Fot. Urząd Miasta Inowrocławia

Nowy budynek inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Fot. Urząd Miasta Inowrocławia

Nowy budynek inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Fot. Urząd Miasta Inowrocławia

Nowy budynek inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Fot. Urząd Miasta Inowrocławia

Całkowita powierzchnia nowego budynku wynosi 643 m kw. Koszt inwestycji to 4,3 mln zł, w całości ze środków własnych sfinansuje ją WORD w Bydgoszczy. Oddanie nowego budynku planowane jest na styczeń przyszłego roku.

– Ta inwestycja to kolejny dowód, że Inowrocław się rozwija, nabiera na znaczeniu i władze województwa widzą w nim ważny ośrodek – ocenia prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Jakub Ziębka

Wasze komentarze (4)

  1. Zastanawiam się o ile wzrośnie zatrudnienie w tym nowym budynku, co tam będą robili. Inwestycja ta wpłynie na cenę świadczonych usług. Tylko patrzeć jak WORD-y będą się domagać sie podwyżki za egzamin z pustego to i Salomon nie naleje. Komu jest to potrzebne? Będzie ładny gabinecik.

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.