Większość prac na zewnątrz nowo powstającego budynku inowrocławskiej filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy została już wykonana. Już za kilka miesięcy będą mogli z niego korzystać kandydaci na kierowców.

Budynek, w którym wciąż działa inowrocławski oddział terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, jest stary i w złym stanie. Dlatego zdecydowano, że zostanie zburzony, a obok powstanie nowy.

Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu. W ramach realizacji inwestycji mieszkańcy Inowrocławia i okolic będą mogli skorzystać z nowego budynku administracyjno-egzaminacyjnego. Zaprojektowano też miejsce dla pięciu garaży na samochody i motocykle egzaminacyjne. Na miejscu starego budynku powstanie parking dla klientów. To jednak stanie się w ostatnim etapie prac.

Większość prac na zewnątrz nowego budynku inowrocławskiej filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy została już wykonana. Teraz trwają roboty wykończeniowe.

[caption id="attachment_11494" align="aligncenter" width="800"] Nowy budynek inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Fot. Urząd Miasta Inowrocławia[/caption]

[caption id="attachment_11496" align="aligncenter" width="800"] Nowy budynek inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Fot. Urząd Miasta Inowrocławia[/caption]

[caption id="attachment_11497" align="aligncenter" width="800"] Nowy budynek inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Fot. Urząd Miasta Inowrocławia[/caption]

[caption id="attachment_11498" align="aligncenter" width="800"] Nowy budynek inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Fot. Urząd Miasta Inowrocławia[/caption]

[caption id="attachment_11499" align="aligncenter" width="800"] Nowy budynek inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Fot. Urząd Miasta Inowrocławia[/caption]

[caption id="attachment_11500" align="aligncenter" width="800"] Nowy budynek inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Fot. Urząd Miasta Inowrocławia[/caption]

Całkowita powierzchnia nowego budynku wynosi 643 m kw. Koszt inwestycji to 4,3 mln zł, w całości ze środków własnych sfinansuje ją WORD w Bydgoszczy. Oddanie nowego budynku planowane jest na styczeń przyszłego roku.
– Ta inwestycja to kolejny dowód, że Inowrocław się rozwija, nabiera na znaczeniu i władze województwa widzą w nim ważny ośrodek – ocenia prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Jakub Ziębka
Jakub Ziębka felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0