Im lepsza pogoda tym więcej wypadków – wersja prawdziwa

W społeczeństwie panuje przekonanie, że dobra pogoda sprzyja bezpieczeństwu na drodze. Niestety jest to tylko mit, bowiem jak pokazują policyjne statystyki im lepsza droga i pogoda tym wypadków jest więcej. Dla wielu osób wciąż zaskoczeniem jest fakt, że zimą wypadków jest najmniej. fot.Policja.pl

  • Wakacje 2018 – 76% wypadków w bardzo dobrych warunkach atmosferycznych
  • Wakacje 2018 – 85% wypadków wydarzyło się w ciągu dnia
  • Wakacje 2018 – 84% wypadków na suchej nawierzchni

Wniosek? Kierowcy widząc piękną i równą drogę w słoneczny dzień pozwalają sobie zdecydowanie na dużo za dużo. Nie inaczej było w ostatni długi weekend. Dopiero początek wakacji, a śmierć już zebrała pierwsze, konkretne żniwo.

Bilans długi weekend wakacje 2019 (19.06-23.06):

  • 432 wypadki (102 wypadków mniej w porównaniu do 2018),
  • 39 zabitych (4 ofiary mniej w porównaniu do 2018),
  • 519 rannych (121 rannych mniej w porównaniu do 2018)

Ale czy jest się z czego cieszyć skoro i tak dla wielu osób były to ostatnie wakacje?

Urlopy już przyczyniły się do tego, że wzrasta liczba kierujących pod wpływem alkoholu. W długi weekend zatrzymano 1853 kierowców na podwójnym gazie. To aż o 400 więcej niż w tym samym okresie w roku poprzednim. Polacy muszą w końcu zrozumieć, że najlepsza droga przy super pogodzie nie zastąpi zdrowego myślenia. To od nas zależy poziom bezpieczeństwa na polskich drogach. Zdejmijmy nogę z gazu!

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

 

2 komentarze do “Im lepsza pogoda tym więcej wypadków – wersja prawdziwa”

  1. Pingback: sig 320

  2. Pingback: Condo close to the sea

Dodaj komentarz